Kapadokya Rüyası

Puanı : 10 Yorum Yap

Kapadokya Rüyası  /  

Fethiye Çıkışlı

iLARA Turizm’in güvenilir hizmet ve kalite anlayışına uygun olarak, hiç bir fedakârlıktan ve masraftan kaçınmadan Türkiye’nin en dolu Kapadokya programına sahip kültür turudur. Turumuzda herşey dahildir.

Tur Programı

  1. Gün Konya Mevlana Müzesi – Hacı Bektaş-ı Veli müzesi

Akşam saat 20:00 de Fethiye Salı Pazarından hareket ediyoruz. Yolda verceceğimiz molalar ile sabah erken saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Konyada alacağımız kahvaltı sonrası Mevlana Müzesi ziyaretini yapıp yolculuğumuza, Anadolu’nun en büyük evliyalarından biri olan Hacı Bektaşi Veli’nin ebedi istirahatgahı olan Hacıbektaş ilçemize varıyoruz. 1385 yılında Seyyid Ali Sultan tarafından yaptırılan, 1.Avlu (Nadar Avlusu), 2.Avlu (Dergah Avlusu) ve 3. Avlu (Hazret Avlusu) çevresindeki yapılardan oluşan Külliyede; Üçler Kapısı, Üçler Çeşmesi, Hamam, Havuz, Mısır Prensesi Kara Fatma Sultan'ın 1853 yılında gönderdiği mermer arslan heykelininde bulunduğu üç oluklu; Aslanlı Çeşme, Aşevi, Çamaşırevi, Mihman Evi, 12 adet makam postunun bulunduğu; Meydan Evi, Kiler Evi, Dede Baba Makamı, Bolluğun ve Bereketin sembolü olan; Kara Kazan, Altılar Kapısı, Kırklar Meydanı, Hacı Bektaş Veli Türbesi (Pir Evi), Güvenc Abdal Türbesi ve Balım Sultan Türbesi ziyaretleri sonrası Çilehane’ye varış. Ziyaretimizden sonra yolculuğumuza devam edip Avanostaki otelimizde konaklıyoruz. Gün içinde yapılacak olan çekiliş ile 1 kişi balon turu kazanacaktır. Balon turu uçmadığı takdirde kazanım paraya çevrilemez.

Akşam yemeği otelimizde

  1. Gün Göreme Açık Hava Müzesi, Güvercinler vadisi, Dervent Vadisi, Üç Güzeller, Paşabağı Vadisi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Göreme istikametine devam edip, şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden olan üç güzeller peribacaları görüyoruz ardından bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi’ni görüyoruz. Bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti sonrasında öğle yemeği alıyoruz. Yemek sonrasında eski adıyla Korama bugünkü adıyla göreme vadisi içinde bulunan Kızlar manastırı, St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri yapıp Peribacası oluşumlarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Paşabağı gezimizde bölgedeki dervişlerin inzivaya çekildikleri peribacalarının arasında yürüyüş yapıyoruz Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Devrent Vadisi'ni geziyoruz. Birsonraki durağımız ise Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Otelimize dönüş ve akşam yemeği.

  1. Gün Derin kuyu Yeraltı şehri – Ihlara Vadisi - Konya Kelebekler Vadisi

 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ'ni gördükten sonra, Kapadokya bölgesindeki durağımız IHLARA VADİSİ olacak. Kapadokya bölgesinin en popüler yürüyüş parkurlarından olan bu vadide Yılanlı Kilise ve Sümbüllü kilise göreceğimiz eserlerden birkaçıdır.
Ziyaretimiz sonrası yol güzergahında alacağımız yemek molasından sonra Konya da dünyanın en büyük kelebek uçuş alanı olan KELEBEKLER VADİSİ’ni geziyoruz. Konya kelebekler vadisi gezimiz sonrası Fethiye dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gece geç saatlerde Fethiye’ye ulaşıyoruz ve sizleri Salı pazarında bırakıyoruz. Bir başka İlara Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Ekstra Balon Turu / 110 Euro,(balon fiyatı değişkenlik gösterebilir) Sabah saat 5.00-05.30 arası (Saat konfirme edilecek), araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak,  ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar otelle bırakılacaktır.

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

Tura Dahil Olan

** Tur Otobüsü ile ulaşım          

**  2 Gece Yarım pansiyon konaklama  

** Açık büfe sabah kahvaltıları 

** Açık büfe veya set menü akşam yemekleri 

** Milli parklar ücreti    

** Rehberlik Hizmetleri              

** Seyahat Sigortası     

** İlara Turizm refakati ve ikramlar        

Fiyata Dahil Olmayanlar

Tura dahil Olmayan

* Balon turu

* ilk gün sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri

* Yemeklerde alınacak içecekler,

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Otelde alınacak içecekler

* Özel harcamalar,

* Yolculuk sırasında alınacak yemek ve içecekler

Ek Hizmetler

Balon Turu
Ekstra Balon Turu / 120 Euro, (Balon fiyatı değişkenlik gösterebilir). Sabah saat 5.00-05.30 arası (Saat konfirme edilecek), araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak, ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar otelle bırakılacaktır.

Kalkış & Dönüş

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. 

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Mıdıbusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Mınıbusler: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

 

Konaklama

Dinler Otel

,

Ödeme

 

 

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster
Standart Konaklama
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
18/10/2023
£ 165
£ 202
£ 165
(0-2) £ 0
(3-6) £ 0
(7-12) £ 82
(0-2) £ 0
(3-6) £ 82
(7-12) £ 165
Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!