Egenin Saklı Köyleri

Yorum Yap

Egenin Saklı Köyleri  /  

Fethiye Çıkışlı

Mavinin, yeşilin ve bereketli toprağın buluştuğu, Kekik, zeytinyağı ve lezzetli otların adeta gövde gösterisi yaptığı, kısaca Ege'nin huzur ve yaşam dolu köylerini İLARA TURİZM farkıyla ziyaret ediyoruz.. Bu doğal ve sağlık dolu turumuza siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.

Tur Programı

Şirince – Birgi -İzmir

Sabah saat 04:30’da Salı pazarı meydanından hareket ederek araç içi ikramımız ile Selçuk şirince’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kahvaltımızı şirince mevkiinde kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltıdan sonra tarihi evleri ile ve şarapları ile bilinen Türkiyenin en estetik köylerinden olan Şirince ziayretimizi gerçekleştireceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilir, şarap tadabilirsiniz. Ardından Aydınoğulları Beyliği’ nin merkezi Birgi‘ ye hareket ediyoruz. Ege Bölgesi'ne özgü mimari üslubu, restore edilen tarihi binaları, kutsal kabul edilen topraklarıyla, tarih ve doğayı sevenlerin önemli duraklarından biri olan Birgi Beldesinde, ahşap Türk evlerinin en güzellerini ve İmam-ı Birgivi Türbesi ve Külliyesi, Aydınoğlu Mehmet Bey Ulu Camii ziyaret edeceğimiz yerler arasında bulunuyor. Birgi gezimizi tamamladıktan sonra konaklam otelimiz olan İzmir’e gidiyoruz. Akşam yemeği Otelimizde

BARBAROS - GERMİYEN - ÇEŞME KALESİ - ALAÇATI - BADEMLER KÖYÜ- SIĞACIK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz. Bölgedeki ilk durağımız Türkiye’de gerçekleştirilen ilk temalı festival olan Oyuk (Korkuluk) Festivalinin ana yurdu Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz.Kısa bir yolculuğun ardından bir sonraki köyümüz ise İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı tek Türkmen Köyü olan ve Türkiye’de Slow Food (Yavaş Gıda) özelliğine sahip köyü olan Germiyan Köyü oluyor. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motifleriyle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Köy meydanında vereceğimiz kısa alışveriş molamızın sonrasında, Çeşme’ye devam ediyoruz. Çeşme’ye vardığımızda, gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz ve sırası ile Cezayirli Gazi Hasan Paşa Anıtı’nı,1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı ziyaret ediyoruz. Çeşme Meydanı’nda vereceğimiz kısa bir moladan sonra Alaçatıya gidiyoruz. Alaçatı’da Yel Değirmeni ile turumuza başlıyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz Alaçatı Pazarı’nda serbest vakit vereceğiz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler Köyü’nü gezeceğiz. Bu gezimiz sırasında Bademler Köy Tiyatrosu, Musa Baran Çocuk Oyunları Müzesi gezeceğimiz yerler arasında olacak. Verceğimiz serbest zamanda bir köy kahvesinde soluklanabilir veya Bademler Köyü’ne özel ''Godalağın'' tadına bakabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Sığacık’a hareket ediyoruz. Sığacık'ta Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Doyasıya gezdikten sonra dönüş için yolculuğumuz başlayacak ve yol güzergahında vereceğimiz yemek molası ardından, gece geç saatlerde Fethiye’ye ulaşıyoruz ve sizleri Salı pazarında bırakıyoruz. Bir başka İlara Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

  • Konforlu araç ile Ulaşım
  • Sabah Kahvaltısı 
  • 1 Gece yarım pansiyon 4 yıldız otel konaklaması
  • Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Öğle yemekleri
  • Otelde alınacak içecekler
  • Dönüş yolundaki akşam yemeği

Ek Hizmetler

Kalkış & Dönüş

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Mıdıbusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Mınıbusler: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

 

Ödeme

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster
Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!