'

Kapadokya Rüyası

Puanı : 10 Yorum Yap

Kapadokya Rüyası  /  

Fethiye Çıkışlı

iLARA Turizm’in güvenilir hizmet ve kalite anlayışına uygun olarak, hiç bir fedakârlıktan ve masraftan kaçınmadan Türkiye’nin en dolu Kapadokya programına sahip kültür turudur. Turumuzda herşey dahildir.

Tur Programı

Eğirdir gölü – Mevlana – Ihlara Vadisi

 

Sabah saat 04:00 de Fethiye Salı Pazarından hareket ediyoruz. Burdur’da alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza Eğirdir gölü üzerinden devam ediyoruz.  Güzergahımızda vereceğimiz yemek molasından sonra Aksaray’daki Ihlara Vadisi'ni ziyaret ediyoruz, ziyaretimizin ardından, Konaklamak için Nevşehir’deki otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz.. Akşam yemeği otelimizde.

 

Güzergah: Fethiye - Burdur - Eğirdir - Konya Nevşehir 760 Km

2.gün –

Üç Güzeller – Uçhisar – Güvercin vadisi – Göreme Açık Hava Müzesi –Paşabağı – Devrent Vadisi

 

Ekstra Balon Turu / 80 Euro, Sabah saat 5.00-05.30 arası (Saat konfirme edilecek), araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak,  ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar otelle bırakılacaktır.

 

Sabah otelde  alacağımız kahvaltı sonrasında şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden olan üç güzeller peribacaları görüyoruz ardından bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi’ni görüyoruz. Bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti sonrasında öğle yemeği alıyoruz. Yemek sonrasında eski adıyla Korama bugünkü adıyla göreme vadisi içinde bulunan Kızlar manastırı, St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri yapıp Peribacası oluşumlarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Paşabağı gezimizde bölgedeki dervişlerin inzivaya çekildikleri peribacalarının arasında yürüyüş yapıyoruz Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Devrent Vadisi'ni geziyoruz. Birsonraki durağımız ise Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz.Otelimize dönüş ve akşam yemeği.

 

Güzergah : Tüm gün Kapadokya bölgesinde gezi

Derin Kuyu Yeraltı şehri - Mevlana Müzesi

Sabah otelde  alacağımız kahvaltı sonrasında İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni gördükten sonra Konya yolculuğumuz başlıyor ve Konyada Mevlana Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Fethiye dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Gece geç saatlerde Fethiye’ye ulaşıyoruz ve sizleri Salı pazarında bırakıyoruz. Bir başka İlara Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Güzergah: Ürgüp - Derinkuyu - Konya - Fethiye 750 Km

 

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

** Tur Otobüsü ile ulaşım          

** 2 Gece Yarım pansiyon konaklama  

** Açık büfe sabah kahvaltıları 

** Açık büfe veya set menü akşam yemekleri 

* Müze giriş ücretleri,

* Milli parklar ücreti    

* Jeep Safari

* Rehberlik Hizmetleri              

* Seyahat Sigortası     

* İlara Turizm refakati ve ikramlar        

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Balon turu

* Öğle Yemekleri

* Yemeklerde alınacak içecekler,

* Otelde alınacak içecekler

* Özel harcamalar,

* Yolculuk sırasında alınacak yemek ve içecekler

Ek Hizmetler

Balon Turu
Ekstra Balon Turu / 80 Euro, Sabah saat 5.00-05.30 arası (Saat konfirme edilecek), araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak, ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar otelle bırakılacaktır.

Kalkış & Dönüş

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. Araçlarımızda kulaklık yoktur. Tv Üniteli araçlarda telefonunuzu şarj etmeniz telefonunuzun batarya ömrünüzü azalttığı için harici bir şarj aleti bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, 2adet monitör, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi

Mıtsubıshı Safir 46+1+1 koltuklandırma, 2adet monitör, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi

Mıdıbusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi

Mınıbusler: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

Vw Volt 15+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs, Klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprınter  15+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs, Klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcısı

Ödeme

 

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster
Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!