Herşey Dahil Gap Turu

Yorum Yap

Herşey Dahil Gap Turu  /  

Fethiye Çıkışlı

Fethiye çıkışlı, (aynı zamanda Burdur ve Isparta'dan katılım alınır)6 Gece Yarım pansiyon konaklama 18 Nisan 2020 -25 Nisan 2020 Lüks araç ile ulaşım

Tur Programı

Gece Yolculuğu

 

16:00 Ortaca

16:15 Dalaman Otogar

16:30 Göcek BP

17:45 Salı Pazarı

Yukarıdaki biniş noktalarından ( Ortaca, Dalaman, Göcek için yeterli sayı olduğu taktirde servis koyulacaktır.) hareket ile Kahramanmaraş'a gitmek üzere rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve çeşitli İlara Turizm araç içi ikramları eşliğinde yola çıkıyoruz.

 

Güzergah: Fethiye - Burdur - Konya - Adana - Kahramanmaraş 1011 Km 

Yaşar Usta - Nemrut Dağı Milli Parkı - Antıochos Tümülüsü - Karakuş Anıtı - Cendere Köprüsü

 

Sabah saatlerinde kahraman maraş’ta alacağımız kahvaltımız ardından (dahil) vereceğimiz serbest zamanda bakırcılar çarşısında alışveriş imkanın bulacaksınız, meşhur maraş dondurmacısı Yaşar Usta’ da geleneksel maraş dondurmasını tadıyoruz. ardından adıyaman’a hareket ediyoruz ve otelimize yerleşip biraz dinlendikten sonra, iskender 85’te öğle yemeğimiz alıyoruz ve günbatımını izlemek için yolumuza devam ediyoruz, tanrıların ve kralların insanlara tepeden baktığı adıyaman Nemrut Dağı Milli Parkı’ na gidiyoruz. Antıochos tümülüsü ve buradaki dev heykeller, Karakuş Anıtı ve Cendere Köprüsü’ nü milli park içinde kalan kültürel değerlerimizi görüp günümüzü sonlandırıyoruz. konaklama Adıyaman

*Sabah Kahvaltısı: Kahramanmaraş’ta Alınacak Tur ücretine dahil

*Öğle Yemeği: Adıyaman İskender 85’te Alınacak Tur ücretine dahil

 

*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh:  Kahramanmaraş - Adıyaman  165 Km

Gözlü köprü - Hevsel Bahçeleri Ulu cami - Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi - Artuklu Sarayı - İç Kale - Dağ Kapı - Urfa Kapı 

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimiden ayrılıp Diyarbakır’a doğru yolculuğumuz başlıyor. Diyarbakır’da ilk olarak 10 Gözlü köprü'yü görüp Keçi burcundan Hevsel Bahçeleri'ni seyredip yolculuğumuza sur içine devam ediyoruz. Burada, Ulu cami, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi'ni gezip, Bakırcılar çarşısındaki serbest zaman içinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Artuklu Sarayı ve İç Kale surlarından Diyarbakır’ı seyrettikten sonra Dağ Kapı ve Urfa Kapı'yı görüyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği Otelimizde.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Diyarbakırda Serbest zamanda alınacak olup tur ücretine dâhil değildir

*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Adıyaman – Diyarbakır 206 Km

Hasankeyf – Midyat Konuk evi – Dery-ul Zafaran – Kasımiye Medresesi – Eski Mardin – Mardin Ulu Camii - Abbarlar

 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası,07:30 aracımızın tekeri dönüyor ve yola çıkıyoruz ilk durağımız antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprü'yü görüp gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin. Ardından yolculuğumuza devam edip Midyat'a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben, Yolculuğumuza devam ediyor ve Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen Eski mardini gezmeye başlıyoruz. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi'nden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Ve Deyr-ul Zafaran Manastırı'na gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş Tapınağı'nı (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaştıktan sonra şehir merkezine geçiyor araçtan inip Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaralar'ın altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak bilinen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten serbest zaman. Verilen serbest zamanda alış veriş ve yemek faslı halledip, Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içip tekrar otobüsten indiğimiz noktada buluşup bu güzel yerden ayrılarak otelimize yerleşiyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Mardin’de veya Midyat’ta menü olarak alınacaktır. tur ücretine dâhil değildir

*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Diyarbakır -Midyat- Mardin  246 Km

Göbekli Tepe - Balıklı Göl - Hali-ül Rahman Gölü - Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü - İbrahim Peygamber Makamı - Rızvaniye Camii - Mevlid-i Halil Cami - Kapalı Çarşı - Kilimciler, İsotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları - Harran Evleri

 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Urfa’ya hareket ediyoruz ve ilk durağımız, yeryüzünün bilinen en eski tapınağı olan Göbekli Tepe. Milattan önce 10.000 yılında yapılan insanların yüzlerce kilometrelerden geldiği İngilterede bulunan Stonage ten 7000 yıl önce yapılan göbekli tepe gezimizden sonra Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, İsotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Öğle yemeğimizin ardından, dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ziyaretimizden sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama oda kahvaltıdır, Akşam yemeği Sıra gecesinde alınacak olup tur ücretine dahildir. Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, mırramızı içip, şıllık tatlısının ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Urfa’da alınacaktır Tur ücretine dahildir.

*Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Mardin- Şanlıurfa / 190 Km

Halfeti  -Rum Kale - Zeugma Mozaik Müzesi - Gaziantep Kalesi - Bakırcılar Çarsı - Almacı Pazarı - Zincirli Bedesten - Tahmis Kahvesi - Tütün Hanı

 

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Halfetiye hareket ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış eski Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Ve Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Gezimiz sonrasında yolculuğumuza devam edip, Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsı'sından geçerek Almacı Pazarı'nı, Zincirli Bedesten'i görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanı'na giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra Verilen saat ve yerde buluşup Ardından yolumuza devam ediyoruz. Gezimizden sonra Otelimize yerleşiyoruz.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Gaziantep’te alıcak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergâh: Halfeti – Birecik - Gaziantep / 220 KM

 Antakya - Asi Nehri - Uzun Çarşı - Harbiye - Mozaik Müzesi - St. Pierre Kilisesi

 

Hristiyanlığın Kudüs’ten sonra Dünya’ya yayıldığı Antik dönemde 18 dilin bir arada barış içinde yaşadığı günümüzde farklı dinlerin ve kültürlerin iç içe yaşadığı Roma İmparatorluğunun 3. Dünya’nın 4. Büyük kenti Antiacos Soterin kurduğu Antakya’ya; Kırıkhan’dan geçerek, Amanos ve Habib i Neccar Dağları arasına kurulu kentimize varıyoruz varıyoruz, İlk durağımız Antakya da bulunan dünyanın en büyük Mozaik Müzesi.

Müzemizi dolaşmayı bitirdikten sonra Hristiyanlığın en eski kiliselerinden Kabul edilen St Pierre Mağara Kilisesi'ne hareket ediyoruz. Öğlen yemeğimizi almak ve birazda dolaşmak için Harbiye'ye hareket ediyoruz.

Mitolojide yer alan defnenin öyküsünü dinleyip şehre hayat veren şelalede dolaştıktan sonra öğlen yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimizin ardından Ortodoks , Katolik kiliselerinin Camilerin ve Sinagogun bulunduğu Antakya’nın eski evlerinin bulunduğu dar sokaklardan yürüyerek çarşı merkezine iniyor ve Uzun Çarşı'da serbest zaman ve saat 17:00 da çarşı meydanında buluşup Belen, İskenderun üzerinden Adana’da kalacağımız otele hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Hatayda alınacak olup Tur ücretine dahildir.

* Güzergâh: Kırıkhan - Hatay - Adana / 400 KM

Merkez sabancı camii - Eshab’keyf - Nusret Mayın gemisi

 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Adana Merkez Sabancı camii, Eshab’keyf, Nusret Mayın gemisini gördükten sonra fethiye dönüş yolculuğumuz başlayacaktır. Fethiye'ye ulaştığımızda Sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz. Misafirlerimizin güvenliği açısından almış olduğumuz noktalar dışında başka bir durak noktasında bırakamıyoruz. Bir başka İlara Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Adana veya Yol güzergahında alınacak olup Tur ücretine dahil değildir.

* Güzergâh: Adana – Mersin - Fethiye / 870 KM

BİLMENİZ GEREKENLER


* Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi, Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler getirmenizi tavsiye ederiz.

 

*Güney doğu bölgesin karasal iklim olduğundan gece, gündüz sıcaklıkları arasında çok fark vardır. 

 

*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Programda belirtilen oteller standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

 

*Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. 

 

*Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

 

*Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

*ilk Gün Kahvaltı

* Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

* Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı

* Şanlıurfa’daki otelimizde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

* Açık Büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 6 Akşam Yemeği

* Set Menü 4 Öğle yemeği. (Adıyaman –Şanlıurfa – Gaziantep - Hatay)

* Lüks Araçlar ile Ulaşım

* Milli Park Giriş Ücretleri

* Nemrut Dağı Minibüs Ücreti

* Halfeti Tekne Turu

* Müze ve Örenyeri girişleri

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

* İlara Turizm Otobüsü İçerisindeki İkramlar

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri               

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

*Yolculuk Esnasında alınacak yiyecek içecek ve özel harcamalar

*Dönüş Yolculuğundaki öğle ve akşam yemeği

* Mardinde Öğle yemeği

* Diyarbakır’da Öğle yemeği

Ek Hizmetler

Kalkış & Dönüş

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. Araçlarımızda kulaklık yoktur. Tv Üniteli araçlarda telefonunuzu şarj etmeniz telefonunuzun batarya ömrünüzü azalttığı için harici bir şarj aleti bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, 2adet monitör, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi

Mıtsubıshı Safir 46+1+1 koltuklandırma, 2adet monitör, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi

 

Mıdıbusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi

 

Mınıbusler: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

Vw Volt 15+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs, Klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprınter  15+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs, Klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcısı

Ödeme

 

 

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster
Standart Konaklama
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
01/10/2020
2,350 TL
2,650 TL
2,200 TL
(0-2) 0 TL
(3-6) 1,175 TL
(7-12) 1,750 TL
(0-2) 0 TL
(3-6) 2,350 TL
(7-12) 2,350 TL
(0-2) 0 TL
(3-6) 2,350 TL
(7-12) 2,350 TL
Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!