Eskişehir - Beypazarı - Sivrihisar

Yorum Yap

Eskişehir - Beypazarı - Sivrihisar  /  

Fethiye Çıkışlı

En Güzel Şehir olan Eskişehir Odunpazarı Tarihi Evleriyle birlikte sizi zamanda unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Gondol keyfi için Venedik'e gitmenize gerek yok. Adı eski ama ruhu yeni olan Eskişehiri geziyoruz. Balmumu Müzesi ve Uzay Evi Tur ücretine dahil.

Tur Programı

Gece Yolculuğu

 

Gece yarısından sonra saat 01:30’da Salı pazarından hareket ediyoruz. 

Güzergah : Fethiye - Beypazarı 

Beypazarı - Sivrihisar

 

Beypazarında alacağımız kahvaltının (FATMA TEYZENİN YERİ) ardından şehirde gezimiz başlıyor. Anadolulu kadınların el emeği göz nuru baklava erişte gibi lezzetleri buradan satın alabilirsiniz. Gezimizin ardından Eskişehir’in buram buram tarih kokan ilçesi, NASREDDİN HOCA’nın memleketi SİVRİHİSAR’a gidiyoruz. Buradaki ziyaret yerlerimiz, ULU CAMİ, SURPYERORTUTYUN ERMENİ KİLİSESİ, ZAİMAĞA KONAĞI, SAAT KULESİ VE METİN YURDANUR AÇIK HAVA HEYKEL MÜZESİ. Buradaki gezimizin ardından Eskişehir’e ulaşıyoruz. Ve dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz

Kent Park, Devrim Arabası, Porsuk Çayında Tekne Turu, Şelale Park

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, Eskişehir’in en önemli eserlerinden KURŞUNLU KÜLLİYESİ ziyareti. 19.yy Osmanlı ahşap mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Konakların arasında uzanan Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Osmanlı döneminden kalma tarihi ODUNPAZARI EVLERİ’ni geziyoruz. Eskişehir’in yöresel yemeği Çiğ Börek olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Restore edilen eski bir evin içerisinde yerli ve yabancı 50'ye yakın çağdaş cam sanatçısının eserlerinin bulunduğu Modern CAM ESERLERİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Atlıhan el sanatları çarşısında Eskişehir’in Dünyaca ünlü zanaat’ı Lületaşı’nın usta ellerde nasıl işlendiğini görüyor, alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Hayranlıkla izleyeceğimiz BALMUMU HEYKELLERİ MÜZESİ'ni geziyoruz. Bu muhteşem ilimizin bir bölümünü gördükten sonra, Porsuk Çayının kenarında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda Eskişehir’in Meşhur çi böreğini yiyebilir ve Porsuk Çayında tekne turu yada gondol turu yapabilirsiniz Daha sonra Ülke olarak ilk yapmış olduğumuz araba olan Devrim Arabasını görmeye gidiyoruz. Son olarak da SAZOVA harikalar diyarını geziyoruz. Eskişehir’in en önemli gezi noktalarından olan Sazova Parkı içerisinde birçok önemli yapı yer alıyor. Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Yapay Gölet, Hayvanat Bahçesi, Eti Sualtı Dünyası, Bilim ve Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Türk Dünyası Bilim, Kültür Merkezi, Esminyatürk, amfi tiyatro, çeşitli oyun parkları, kafe, restoranlar ve hediyelikçiler park içerisinde görebileceğiniz önemli noktalardan.

Buradaki serbest zamanımızın ardından Eskişehir’den ayrılıp Fethiye’ye doğru yolculuğumuza geçiyoruz. Tura ilk başladığımız noktada turumuzu sonlandırıp bir başka İlara Turizm Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

•Otobüs ile Ulaşım

•1 gece yarım pansiyon konaklama

•Balmumu müze giriş ücreti 

•Uzay Evi giriş ücreti 

•Otelde 1 adet açık büfe veya set menü akşam yemeği

•Otelde 1 adet açık büfe sabah kahvaltısı

•Zorunlu Seyahat Sigortası

•Rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayanlar

•Otelde alınacak ekstralar(minibar, telefon, akşam yemeğinde alınacak içecekler)

•Öğle yemekleri

•Program dışı ekstra harcamalar

•Müze ve Ören yeri giriş ücretleri. (Tura dahil olanlar haricindekiler)

Ek Hizmetler

Kalkış & Dönüş

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. 

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Mıdıbusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Mınıbusler: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

 

 

Konaklama

Anemon Eskişehir

,

Ödeme

 

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster
Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!