'

Doğu Karadeniz ve Yaylalar Turu

Yorum Yap

Doğu Karadeniz ve Yaylalar Turu  /  

Fethiye Çıkışlı

iLARA Turizm’in güvenilir hizmet ve kalite anlayışına uygun olarak, hiç bir fedakârlıktan ve masraftan kaçınmadan Türkiye’nin en dolu Karadeniz programına sahip kültür turudur. Bazı öğle yemekleri dışında herşey dahil.

Tur Programı

Gece Yolculuğu

 

Akşam 18:00 da belirtilen buluşma noktalarından Sinop’a doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahında verilecek molalarda, Akşam yemeği ve diğer yiyecek içecekler tur ücretine dahil değildir.

 

Güzergah: Fethiye - Kastamonu - Erfelek Şelalleleri  1025 Km

Erfelek Şelaleleri - Sinop Cezaevi - Sinop Kalesi - Bandırma Vapuru - Atatürk Heykeli

 

Erken saatlerde Erfelek’te kahvaltımızı aldıktan sonra, 1. derece doğal sit alanı olan vadi içinde art arda sıralanmış 28 irili ufaklı şelaleden oluşan tatlıca takım şelalelerini geziyoruz. Dar ve 2 km uzunlukta bir vadi içinde, şelaleler kenarında, kayın ormanları içinde dileyen misafirlerimizle yürüyüş yapıyoruz. Erfelek’te ayrılıp Sinop’a vardığımızda ilk durağımız Sinop Ceza evi oluyor, Rehberimizden aldığımız bilgiler sonrasında ceza evini geziyoruz ve Sinop şehir merkezine yürüyüş yapıyoruz ve MÖ 7.yy da yapılan Sinop Kalesi’ni gördükten sonra Sinop’un meşhur cevizli Mantısını tattıktan sonra verilen serbest zaman içinde hediyelik alışverişimizi yapıyoruz ve Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Samsunda Bandırma Vapuru, Atatürk Heykeli’ni görmemizin ardından konaklayacağımız otele varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Samsunda.

 

Güzergah: Erfelek - Sinop - Samsun  205 Km

Boztepe - Kuzalan Şelalesi - Mavi Göl - Birun Dağ Evleri , Aymaç Mesire Alanı, Halil Rıfat Paşa Tüneli - Ayasofya Camii - Atatürk Köşkü

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltıdan sonra Ordu’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Ordu’da vereceğimiz molada “Boztepeye çıkmalı şu orduya bakmalı” türküsünden yola çıkarak, rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü Boztepe’ ye teleferikle çıkma imkânı bulabileceğimiz teleferik parkta serbest zaman veriyoruz. Boztepe’ de Ordu’yu ve tüm Karadeniz coğrafyasını ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında Ordu’ dan ayrılıyoruz . Seyahatimizin devamında Fındık diyarı Giresun'un Dereli ilçesinde öncelikle muhteşem  KUZALAN ŞELALESİ' nin büyüleyici görüntüsünü, su ve doğanın verdiği huzurla izleyip ardından çok yakın bir mesafede olan yine bir başka doğa harikası  MAVİ GÖL' e devam ediyoruz. Birun Dağ Evleri , Aymaç Mesire Alanı, Halil Rıfat Paşa Tüneli , Doğal Maden Suyunuda görüyoruz. Hava şartlarının uygunluğu '' yağmurlu olmaması ''  durumunda adını da aldığı turkuaz rengiyle herkesi büyüleyen bu tabiat parkında geçireceğimiz serbest zaman verilecektir. Serbest zaman ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzonda ilk durağımız  Atamızın vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak bilinen Atatürk Köşkü'nü geziyoruz.  Anadolu’nun üç Ayasofya’sından biri olan Trabzon Ayasofya’sını ziyaret ediyor ve bugün sadece Trabzon’da yapılabilen kuyumculuk dünyasının en tanınmış işleme metodu olan Kazaziye sanatının inceliklerinin anlatılacağı ve alışveriş imkanı bulacağımız bir atölyeyi ziyaret edip otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Trabzon’daki otelimizde

 

Güzergah : Samsun - Ordu - Giresun - Trabzon 330 Km

Sürmene Bıçak Atölyesi – Çay Fabrikası – Uzun Göl – Rize Bezi Atölyesi – Ayder Yaylası – Palovit Şelalesi – Zil Kale – Çinçiva Köprüsü  

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından,  Güzergâhımız üzerinde takası ve bıçaklarıyla ünlü ilçemiz Sürmene’de bıçak alışverişi imkanı buluyoruz. Bir sonraki durağımız, İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl'e hareket ediyoruz, bir doğa harikası olan Uzun göl Yaylasına çıkıp serbest zaman veriyoruz. Buradaki vaktinizi yürüyüş yaparak, bisiklet kiralayarak, göl kenarındaki kafelerde oturarak ya da çeşitli sportif aktivitelere katılarak geçirebilirsiniz. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze çayımızı tadıyoruz ve yönümüzü Rize’ye çevirip, Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Tekpa Rize Bezi atölyesine gidiyoruz. Rize bezi alışverişimizin ardından, Fırtına vadisi üzerinden Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan Ayder Yaylası’na yolculuğumuz başlıyor. . Çamlı hemşin dönüşümüzde otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ve yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali’nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası’na gidiyoruz. Ayder Yaylası’nda Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Sonrasında bölgenin en güzel taş kemer köprülerinden biri olan Timisvat Taş Kemer Köprü’yü görüyor ve yeryüzünün cenneti olarak tabir edilen Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz.  Ayder Yaylası'nın simgesi olan Gelintülü Şelale'sinin görülmesinin ardından yaylada serbest zaman veriyoruz. Yayla gezimizden sonra, eski ticaret yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi için Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında minibüslerdeki yerlerimizi alıyoruz Konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 

Güzergah: Trabzon - Uzun Göl - Ayder Yaylası - Şenyuva Köyü - Zilakale - Palovit Şelalesi - Ardeşen 350 Km

Sümela Manastırı – Karaca Mağarası

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Maçka’ya hareket ediyoruz. Maçka sınırlarında bulunan  Altındere vadisi boyunca yolumuza devam edip, Sumela Manastırının bulunduğu Altındere Milli Parkına varıyoruz. Manastırın tadilatta olması nedeniyle ( Hala tadilatta, Açıldı denen yerden sadece inşaat işçileri görülüyor.) manastırı seyir terasından görüp aracımızla buluşup yolumuza devam ediyoruz ve Karadenizi Günedoğuya bağlayan tarihi ipek yolunu kullandığımız Zigana Geçidini aşarak Gümüşhane ilimizin Torul ilçesi sınırları içerisinde bulunan Cebeli Köyündeki UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, 1550 m. yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağınız Karaca Mağarası'nı geziyoruz. Burada verecek olduğumuz ziyaret molasının ardından tekrar aracımızla dönüşe geçerek Tireboludaki konaklama otelimize varıyoruz. Akşam yemeği Otelimizde.

 

Güzergah. Rize - Sumela Manastırı - Karaca Mağarası - Tirebolu  390 Km

Ferhat ile Şirin - Amasya Arkeolji ve Mumya müzesi - II. Beyazıt Külliyesi - Amasya minyatür - Şehzadeler gezi yolu - Şehzadeler müzesi - Hazeranlar Konağı -Saat kulesi - Bimarhane

 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Osmanlı Devleti’nin arka bahçelerinden olan ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehri sizlerle gezmeye başlıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde Ferhat ile Şirin destanını sembolize eden Ferhat ile Şirin heykellerini görüyoruz. Ardından Amasya Arkeolji ve Mumya müzesi, II. Beyazıt Külliyesi ve Amasya minyatür, Şehzadeler gezi yolu, Şehzadeler müzesi, Hazeranlar Konağı, Saat kulesi, Bimarhane'yi geziyor veYeşilırmak kıyısı boyunca bir yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeği için Serbest zaman (Öğle Yemeği Tura Dahil değilidir), Şehzadeler şehri Amasya’dan ayrılıyor ve Ardından Yolda vereceğimiz alışveriş, yemek ve ihtiyaç molalarının ile sabahın ilk saatlerinde Fethiye’ye ulaşıyoruz.

Sabah saatlerinde Fethiye’de misafirlerimizle aldığımız noktada, bir başka İLARA TURİZM etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 

Güzergah : Tirebolu - Amasya - Fethiye 1460 Km

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:  

Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, güneş kremi, rahat kıyafetler.

BİLMENİZ GEREKENLER

* Programımız her yaş grubundan misafirimiz için uygundur.

* Tur Rehberi; hava ve yol koşulları ile vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 26-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

 

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

*Tur Otobüsü ile ulaşım

*5 Gece Yarım pansiyon konaklama

*İlk gün Kahvaltı – Erfelek

*Öğle yemekleri 3 Gün

*Ordu Teleferik ücreti

*Zil Kale Palovit şelalesi Minibüs ücreti

*Milli park, Müze ve Örenyeri girişleri

*Açık büfe sabah kahvaltıları

*Açık büfe veya set menü akşam yemekleri

*Rehberlik Hizmetleri

*Seyahat Sigortası

*İlara Turizm refakati ve ikramlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

*Öğle yemekleri – Tura dahil olanlar dışındakiler

*Yolculuk sırasındaki mola yerlerindeki öğle veya akşam yemekleri

*Yemeklerde ve otellerde alınacak içecekler,

*Özel Harcamalar

Ek Hizmetler

Kalkış & Dönüş

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. Araçlarımızda kulaklık yoktur. Tv Üniteli araçlarda telefonunuzu şarj etmeniz telefonunuzun batarya ömrünüzü azalttığı için harici bir şarj aleti bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, 2adet monitör, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi

Mıtsubıshı Safir 46+1+1 koltuklandırma, 2adet monitör, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi

 

Mıdıbusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi

 

Mınıbusler: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

Vw Volt 15+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs, Klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprınter  15+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs, Klima, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcısı

Konaklama

Bal Otel

,

Minerva Otel

,

Alesha Otel

, Butik

Anitta Otel

,

Batum Otel

,

Ödeme

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster
Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!