Tur Programı

 Trabzon çıkışlı 4 Gece 6 Gün Fethiye Likya Turu

 20 Mayıs 2019 çıkışlı 
STANDART ODA
Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı
 ₺ 1225.00
Odada Üçüncü Kişi
₺1000.00
Tek Kişilik Oda
₺1250.00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
₺800.00
0-6 Yaş Çocuk Ücreti
ücretsiz

1. GÜN: Samsun Bandırma Vapuru ziyareti, Amasya Müzesi, II. Beyazıt Külliyesi Şehzadeler yolu, Hazeranlar konağı, Şehzadeler Müzesi, Kaya mezarları, Ferhat ile şirin su kanalı, Çorum Konaklama

Sabah 06:00 Trabzon buluşma noktasından hareket. Yolda alacağımız mola ile birlikte Samsun ‘a  varıyoruz turumuzun ilk durağı olan ve 1931 tarihinde yaptırılmış Atatürk Anıtını görüp hatıra fotoğraflarımızı çektirdikten sonra, Doğu Park alanı içinde yer alan, zorlu yolculuk sonrasında silah arkadaşlarıyla birlikte Atamızı Samsun`a ulaştıran Bandırma Vapurunu geziyor ve Amasya ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeği sonrası  Amasya Müzesi`ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait arkeolojik, Etnografik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Ardından Osmanlı Sultanı II. Bayezid tarafından 26 yıl valilik yaptığı Amasya`ya armağan olarak 1482-1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet`e yaptırılan II. Bayezid Külliyesi içerisinde bulunan camiyi gezip, kütüphane, aşevi yapılarını ve minyatür Amasya yı gördükten sonra Yeşilırmak`ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkında yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Hazeranlar konağı ve  Şehzadeler müzesi ziyaretinden sonra kaya mezarlarınıda panoramik olarak gördükten sonra Ferhat İle Şirin Su Kanalı`nı ziyaret ediyoruz. Bu aşk hikâyesini bir de rehberimizden dinledikten sonra Çorum daki otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz.

2. Gün Burdur Lavanta Bahçeleri, Lavanta ve Gül ile yapılan ürünlerin üretim fabrika ziyareti,

Otelimizen ayrıldıktan sonra yolculuğumuzda ihtiyaç ve yemek molalarının ardından Ispartanının Kuyucak köyündeki Gül ve lavanta bahçelerini gördükten sonra üretimin yapıldığı Fabrika ziyaretinden sonra ürün alış verişi yapabilrisiniz. Daha sonra yolculuğumuza devam ediyoruz ve 4 gece konaklayacağımız Fethiyedeki otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün Kaya Köy-Ölüdeniz

Sabah  otelde  alınan açık büfe  kahvaltı  sonrası ( Arzu edenler sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak, özel araçlar ile muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler (EKSTRA). Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz e tekrar aşık olacaksınız) Hisarönü mevkinde  , eski bir  Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın  nüfusu  bünyesinde barındıran , ve şuanda terkedilmiş hayalet köy  KAYA KÖYÜ  ziyaret ediyoruz. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz  dağ  havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri  Beydağları  nın   hemen   eteğinde   bulunan  BELCEKIZ   mevkine getiriyor. Burada Türkiye nin en eşsiz denizlerinden olan ÖLÜDENİZ de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu keyifli deniz molasının ardından Otelimize dönüyoruz.

Diğer Detaylar:

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Kayaköyde öğle yemeği (ızgara alabalık, köfte veya tavuk menüsünden 1′ i seçilerek 8 çeşit meze ile birlikte 30 Tl)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

4. Gün Kaputaş Plajı resim molası – Kekova Batık Şehir Tekne Turu – Simena Köyü – Kaş

Sabah otelde alınan kahvaltı ardından, günümüzü ilk durağı KALKAN üzerinden KAPUTAŞ PLAJI olacak. Dünyaca ünlü Kaputaş plajında verilen resim molasını takiben KEKOVA nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan ÜÇAĞIZ a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle KEKOVA TEKNE TURU na başlıyoruz. Yüzme  molalarımız arasında Esmeralda  Koyu, Tersane koyu, Hamidiye koyu, yolu  olmayan  SİMENA KÖYÜ, KEKOVA ADASI  ve  M.Ö  ll.yy da  bir  depremle denizin  dibine  batmış  olan  BATIK ŞEHİR (2.Mavi Yolculuk).Üçağız dan alacağımız dağ kekikleri kokusu içinde akşam üstü saatlerinde KAŞ a ulaşıyoruz. Çarşısında verilen serbest zamanda yanık dondurmasının ve bademinin tadına bakabilirsiniz. Daha sonrasında Fethiye de ki  otelimize  yerleşme akşam  yemeği  otelimizde . Gecesinde  Fethiye  barlar  sokağı  bizleri  bekliyor.(EKSTRA)(KONAKLAMA FETHİYE)

Diğer Detaylar:

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk 5 çeşit açık büfe soğuk meze Salata 25 Tl kişi başı)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor

5. Gün Xhantos Antik Kenti – Patara – Tlos – Yakapark – Saklıkent

Otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün  ilk durağımız, Antik çağlarda Likya bölgesinde bulunan şehirlere başkentlik yapmış ve Senatoda 3 oyla temsil edilen Eşen Çayı kenarına kurulmuş bir antik şehir olan XANTHOS olacak. Burada Xanthos tarihi hakkında bilgi alırken bir yandan günümüze kadar çok iyi koruna gelmiş Tiyatro binasını, Harpyler Anıtını, antik çağ Nekropol’ünü, Likya tipi mezarlarını, Bazilaka’sını geziyoruz. Geçmişe dair yaptığımız bu yolculuk sonrası, 16 km uzunluğundaki sahil şeridiyle Türkiye nin en uzun plajlarından biri olan ve bir Antik şehri içerisinde barındıran, mitolojide güneş tanrısı Apollon ve avcı ay tanrıça Artemis in hikâyesinin geçtiği, dünyaca ünlü kutsal alan PATARA ya gidiyoruz. Buranın altın sarısı kumsalında verilen uzun yüzme molasını takiben, otobüsümüzle bu sefer Akdağlar’ın yamaçlarında bulunan ve Yörüklerin yazlık olarak kullandıkları YAKAKÖY olacak. Eşsiz doğasıyla, temiz çam kokusunu içimize çekerek yol üzerinde bulunan TLOS u geçerek ulaşacağımız Yakaköy de, öğle saatlerinde yenen ve soğuk dağ sularında lezzetlenen alabalıkların tadı hafızalardan silinmeyecek. Daha sonrasında otobüsümüz bizleri, en yüksek noktası Atkuyruk Sallamaz Tepesi olan Akdağlar’ın eteğine ,Türkiye nin en önemli Kanyonlarından  biri  olan  SAKLIKENT e ulaştıracak. Burada aracımız ile ulaşacağımız merkezde dileyen misafirlerimiz, gökyüzünde uçmanın zevkini Zipline ile yaşayabilirler veya arzu eden misafirlerimizde yerçekimine meydan okuyup Bungee Jumping yapabilirler.(EKSTRA) Daha sonrasında misafirlerimiz ile Saklıkent Kanyonuna giriş yapıyoruz. Burada yerin altından çıkan buz gibi sularında fotoğraflarımızı çekip, çaylarımızı yudumluyoruz. Bu keyifli günün ardından,Fethiye de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.(KONAKLAMA FETHİYE)

Diğer Detaylar:

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Restaurant da öğle yemeği  (Tereyağında veya ızgara alabalık veya tavuk şiş veya köfte -açık büfe salata ve meze –karpuz)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor

6. Gün Dönüş

Sabah  otelde  alınan açık büfe  kahvaltı  sonrası otelimizden ayrılıp Trabzon dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molaları ile birlikte sonraki gün sabaha karşı trabzona varıyoruz.

Genel Bilgiler

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Tur Otobüsü ile ulaşım Öğle yemekleri,
4 Gece Yarım pansiyon konaklama Yemeklerde alınacak içecekler,
Milli park girişleri Müze giriş ücretleri,
Açık büfe sabah kahvaltıları Ekstra aktiviteler
Açık büfe veya set menü akşam yemekleri
Kekova Tekne turu
Ölüdeniz Kayaköy Turu
Patara saklıkent Tlos Turu
Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası
İlara Turizm refakati ve ikramlar
Süpriz promosyonlar

Tur hareket günleri

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Üzgünüz, Bu tur için henüz yorum yapılmamış

Açıklamalar

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

Turlarımız 10 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

  • Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

  • Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibüsler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

  • Vw Volt El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  • Mercedes Sprinter El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Ödeme Metodları