Tur Programı

Ortaca, Dalaman, Göcek  Fethiye çıkışlı

6 Gece 7 Gün Herşey Dahil GAP Turu

STANDART ODA
Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı
 ₺ 2150.00
Odada Üçüncü Kişi
₺2100.00
Tek Kişilik Oda
₺2525.00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
₺850.00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
₺1650.00
0-6 Yaş Çocuk 
Ücretsiz


 1. Gün: Fethiye – Kahramanmaraş – Adıyaman 

*16:00 Ortaca

*16:15 Dalaman Otogar

*16:30 Göcek BP

*17:45 Salı Pazarı

Yukarıdaki biniş noktalarından ( Ortaca, Dalaman, Göcek için yeterli sayı olduğu taktirde servis koyulacaktır.) hareket ile Kahramanmaraş’a gitmek üzere rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve çeşitli İlara Turizm araç içi ikramları eşliğinde yola çıkıyoruz.

 1. Gün – Kahramanmaraş – Adıyaman – Nemrut Dağı – Cendere Köprüsü – Karakuş Anıtı 

Sabah saatlerinde kahraman maraş’ta alacağımız  kahvaltımız ardından (dahil) vereceğimiz serbest zamanda bakırcılar çarşısında alışveriş imkanın bulacaksınız, meşhur maraş dondurmacısı yaşar usta’ da geleneksel maraş dondurmasını tadıyoruz. ardından adıyaman’a hareket ediyoruz ve  otelimize yerleşip biraz dinlendikten sonra, iskender 85’te öğle yemeğimiz alıyoruz ve günbatımını izlemek için yolumuza devam ediyoruz, tanrıların ve kralların insanlara tepeden baktığı adıyaman nemrut dağı milli parkı’ na gidiyoruz. Antıochos tümülüsü ve buradaki dev heykeller, karakuş anıtı ve cendere köprüsü’ nü milli park içinde kalan kültürel değerlerimizi görüp günümüzü sonlandırıyoruz. konaklama Adıyaman

*Sabah Kahvaltısı: Kahramanmaraş’ta Alınacak Tur ücretine dahil
*Öğle Yemeği: Adıyaman İskender 85’te Alınacak  Tur ücretine dahil
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Fethiye – Burdur – Konya – Kahramanmaraş  1150 Km

 1. Gün – Diyarbakır Ulu Cami – Suriçi – Cahit Sıtkı Tarancı Evi – 10 Gözlü köprü – Hevsel Bahçeleri – Dağ Kapı – Urfa Kapı – Mardin Kapı – Bakırcılar Çarşısı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimiden ayrılıp Diyarbakır’a doğru yolculuğumuz başlıyor. Diyarbakır’da ilk olarak 10 Gözlü köprüyü görüp Keçi burcundan hevsel bahçelerini seyredip yolculuğumuza sur içine devam ediyoruz. Burada Ulu cami, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesini gezip, Bakırcılar çarşısındaki serbest zaman içinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Artuklu Sarayı ve iç kale surlarından Diyarbakır’ı seyrettikten sonra Dağ kapı ve Urfa kapıyı görüyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği Otelimizde.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği:  Diyarbakırda Serbest zamanda alınacak olup tur ücretine dâhil değildir
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Adıyaman – Diyarbakır  206 Km

 1. Gün: Hasankeyf – Midyat Konuk evi – Dery-ul Zafaran – Kasımiye Medresesi – Eski Mardin – Mardin Ulu Cami  

 Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası,07:30 aracımızın tekeri dönüyor ve yola çıkıyoruz ilk durağımız antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin. Ardından yolculuğumuza devam edip Midyat’a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben, Yolculuğumuza devam ediyor ve Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen Eski mardini gezmeye başlıyoruz. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Ve Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaştıktan sonra şehir merkezine geçiyor araçtan inip Ulu Camii’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak bilinen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten serbest zaman. Verilen serbest zamanda alış veriş ve yemek faslı halledip, Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içip tekrar otobüsten indiğimiz noktada buluşup bu güzel yerden ayrılarak otelimize yerleşiyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Mardin’de veya Midyat’ta menü olarak alınacaktır. tur ücretine dâhil değildir
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Diyarbakır -Midyat- Mardin  246 Km

 

 1. Gün Urfa Balıklı Göl – Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara – Kapalı Çarşı – Gümrükhan – Harran evleri -Göbekli tepe –Mardin 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Urfa’ya hareket ediyoruz ve ilk durağımız, yeryüzünün bilinen en eski tapınağı  olan Göbekli tepe. Milattan önce 10.000 yılında yapılan insanların yüzlerce kilometrelerden geldiği İngilterede bulunan Stonage ten 7000 yıl önce yapılan göbekli tepe gezimizden sonra Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, İsotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Öğle yemeğimizin ardından, dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ziyaretimizden sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama oda kahvaltıdır, Akşam yemeği Sıra gecesinde alınacak olup tur ücretine dahildir. Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, mırramızı içip, şıllık tatlısının ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Urfa’da alınacaktır Tur ücretine dahildir.
*Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Mardin- Şanlıurfa / 190 Km

 Gün Halfeti – Gaziantep – Zeugma Müzesi – Bakırcılar çarşısı – Tahmis Kahvesi 

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Halfetiye hareket ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış eski Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Ve  Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Gezimiz sonrasında yolculuğumuza devam edip, Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra Verilen saat ve yerde buluşup Ardından yolumuza devam ediyoruz. Gezimizden sonra  Otelimize yerleşiyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Gaziantep’te alıcak olup tur ücretine dahildir.
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: Halfeti – Birecik – Gaziantep / 220 KM 

 1. Gün: Antakya – Asi Nehri – Uzun Çarşı – Harbiye – Mozaik Müzesi – St. Pierre Kilisesi 

Hristiyanlığın Kudüs’ten sonra Dünya’ya yayıldığı Antik dönemde 18 dilin bir arada barış içinde yaşadığı günümüzde farklı dinlerin ve kültürlerin iç içe yaşadığı Roma İmparatorluğunun 3. Dünya’nın 4. Büyük kenti Antiacos Soterin  kurduğu  Antakya’ya;  Kırıkhan’dan geçerek, Amanos ve Habib i Neccar Dağları arasına kurulu kentimize  varıyoruz varıyoruz, İlk durağımız Antakya da bulunan  dünyanın en büyük Mozaik Müzesi.

Müzemizi dolaşmayı bitirdikten sonra Hristiyanlığın en eski kiliselerinden Kabul edilen St Pierre Mağara Kilisesine hareket ediyoruz.  Öğlen yemeğimizi almak ve birazda dolaşmak için Harbiyeye hareket ediyoruz.

Mitolojide yer alan defnenin öyküsünü dinleyip şehre hayat veren şelalede dolaştıktan sonra öğlen yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimizin ardından Ortodoks , Katolik kiliselerinin Camilerin ve Sinagogun bulunduğu Antakya’nın eski evlerinin bulunduğu dar sokaklardan yürüyerek çarşı merkezine iniyor ve uzun çarşıda serbest zaman ve saat 17:00 da çarşı meydanında buluşup Belen, İskenderun üzerinden  Adana’da kalacağımız otele hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Hatayda alınacak olup Tur ücretine dahildir.
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: Kırıkhan  – Hatay – Adana / 400 KM

 1. Gün: Adana – Merkez sabancı camii – Eshab’keyf – Nusret Mayın gemisi – Fethiye 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Adana Merkez Sabancı camii, Eshab’keyf, Nusret Mayın gemisini gördükten sonra fethiye dönüş yolculuğumuz başlayacaktır.  Fethiye’ye ulaştığımızda Sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz. Misafirlerimizin güvenliği açısından almış olduğumuz noktalar dışında başka bir durak noktasında bırakamıyoruz. Bir başka İlara Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Adana veya Yol güzergahında alınacak olup Tur ücretine dahil değildir.
* Güzergâh: Adana – Mersin – Fethiye / 870 KM

KONAKLAMA OTELİ Adıyaman Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Diyarbakır Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Mardin Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Şanlıurfa Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Gaziantep Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Adana Standart Şehir Oteli

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*ilk Gün Kahvaltı
* Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
* Şanlıurfa’daki otelimizde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Açık Büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 4 Akşam Yemeği
* Set Menü 4 Öğle yemeği. (Adıyaman –Şanlıurfa – Gaziantep – Hatay)
* Lüks Araçlar ile Ulaşım
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
* Halfeti Tekne Turu
* Müze ve Örenyeri girişleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* İlara Turizm Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Yolculuk Esnasında alınacak yiyecek içecek ve özel harcamalar
*Dönüş Yolculuğundaki öğle ve akşam yemeği
* Mardinde Öğle yemeği
* Diyarbakır’da Öğle yemeği

Tur hareket günleri

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Üzgünüz, Bu tur için henüz yorum yapılmamış

Açıklamalar

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

Turlarımız 10 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

 • Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

 • Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibüsler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

 • Vw Volt El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • Mercedes Sprinter El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Ödeme Metodları