Tur Programı

 Trabzon çıkışlı 4 Gece 5 Gün Gap Turu

STANDART ODA
 Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı
 ₺ 1050.00
Odada Üçüncü Kişi
₺850.00
Tek Kişilik Oda
₺1200.00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
₺200.00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
₺650.00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz


1.Gün – Gece Yolculuğu

Saat 22:30 Trabzondan Hareket ve gece yolculuğu (Belirlenen bir noktadan)

2.Gün – Hasankeyf – Midyat – Konuk Evi- Mor Gabriel

Batmanda alacağımız Kahvaltı sonrası, Hasankeyf`e hareket ediyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini geziyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprü`yü görüp, Kör Zeynel Türbesini de fotoğrafladıktan sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi midyatta aldıktan sonra, Midyat`ta ilk olarak Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Ardından Mor Abraham Kilisesi`ne gidiyoruz. V. yüzyılda Mor Gabrielli iki keşiş tarafından (Abraham ve Hobel) kurulmuş ve Midyat Hıristiyanlarının merkez mezarlığının bulunduğu bu manastırda Meryem Ana Kubbesi`ni ve diğer yapıları gördükten sonra tarihi çarşı meydanında yöresel Telkâri (Gümüş Tel İşlemeciliği) işlemecilerinde serbest zaman vereceğiz. Tarihi Midyat sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrasında yakın zamanda bir müzeye çevrilen Midyat Halk Evi`ne gidiyoruz. İnsanların yerin altına kazdıkları tüneller restore edilerek tünelin bir ucundan diğerine sergilemek amacı ile konulan eski günlük kullanım eşyalarını görüyoruz. Ardından 1612 yıllık bir geleneği ve manastır yaşam tarzını görebileceğimiz Mor Gabriel (Deyr-ul Umur) Manastırına gidiyoruz. Muhteşem taş işçiliği ve görkemiyle gerçekten görülmeye değer bir yapı olan Deyr-ul Umur Manastırı gezimizin sonunda Mardindeki otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz.

3.Gün – Deyrulzafaran- Kasımiye Medresesi- Kırklar Kilisesi – Eski Mardin evleri

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında , Mardin merkezinde bulunan, Sabancı kent müzesi, postahane binası, mardin müzesi. Ulu cami, zinciriye medresesi, kasımiye medresesi, kırklar kilisesi ve eski mardin evlerini gezip. Ardından mardinde öğle yemeği molamız oluyor. Yemek sonrasında İsa’dan sonra 5. yüzyılda inşa edilen, muhteşem mimarisi yanında Süryani Kilisesi’nin önemli merkezlerinden ve 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgah yeri olan Deyrulzafaran Manastırını ziyaret ediyoruz. Ve Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde. . Akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle sıra gecesine gidiyoruz.

4. Gün – Balıklı Göl – Harran – ve Eyüp peygamber makamı

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında, Şanlı Urfa’da İbrahim peygamberin doğduğu mağara, ateşe atıldığı yer, Balıklıgöl parkı, Halil-ül Rahman ve Ayn-el Zeliha gölleri, Mevlid-i Halil camii, Rızvaniye camii, Kapalıçarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve sonrasında Eyüp peygamberin 40 yıl çile çektiği kuyu ve Eyüp peygamber makamını ziyaret ediyoruz. Harran’a gidiyoruz. Sırası ile ulu camii kalıntıları, höyük, şehir surları, kale, geleneksel Harran evlerini gördükten sonra Gaziantep’ta otelimize giriş yapıyoruz.

5. Gün Zeugma müzesi – Bakırcılar çarşısı- Mutfak Kültürü Müzesi

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Bakırcılar, Sakatatçılar çarşılarını gördükten sonra, bölgenin en ince geleneksel el sanatlarından biri olan Sedefçilikle ilgili bilgi almak için sedef işleme atölyesine gidiyoruz alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kahramanmaraş, sivas güzergahından Trabzona yolculuğumuz başlıyor. Sizleri almış olduğumuz nokta indirerek vedalaşıyoruz.

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Tur Otobüsü ile ulaşım Öğle yemekleri
4 Gece Yarım pansiyon konaklama Yemeklerde alınacak içecekler,
Açık büfe sabah kahvaltıları Müze giriş ücretleri,
Açık büfe veya set menü akşam yemekleri
Milli park ve Örenyeri girişleri
Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası
İlara Turizm refakati ve ikramlar
Süpriz promosyonlar

Tur hareket günleri

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Üzgünüz, Bu tur için henüz yorum yapılmamış

Açıklamalar

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

Turlarımız 10 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

  • Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

  • Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibüsler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

  • Vw Volt El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  • Mercedes Sprinter El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Ödeme Metodları