Tur Programı

 Fethiye çıkışlı 5 Gece 7 Gün GAP Turu

01 Ekim 2019 çıkışlı 
STANDART ODA
Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı
 ₺ .2150.00
Odada Üçüncü Kişi
₺. 1950.00
Tek Kişilik Oda
₺.2525.00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
Ücretsiz
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
₺.1650.00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz

 1. Gün: Fethiye – Adana

*16:00 Ortaca

*16:15 Dalaman Otogar

*16:30 Göcek BP

*17:30 Maliye Karşısı

Yukarıdaki biniş noktalarından hareket ile Antakya’ya gitmek üzere rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve çeşitli İlara Turizm araç içi ikramları eşliğinde yola çıkıyoruz.

*Güzergâh: Fethiye – Antalya – Karaman – Adana  800 Km

 1. Gün Adana Yağ Cami – Eshab ı Kehf – taşkuyu mağarası – Makam Cami – Nusret Mayın Gemisi

Dünyanın en eski iki yerleşim yeri olan Adana’mıza hoş geldiniz. Şehrimizin ortasından geçen Seyhan nehri üzerinden bölgenin en büyük camisi olan merkez camini seyrederken Nehrin kenarında bulunan mekanda kahvaltımızı alıp biraz da dinlendikten sonra otobüsümüze binip Merkez Sabancı Camii önünden geçip memleketemizin en eski semtlerinden olan kuruköprüden başlıyoruz gezmeye. Ve yolumuzun üzerinde bulunan Memlüklü mimarisinin etkisinin görüldüğü 1724 yılında Abdürrezzak Antaki adlı bir tüccar tarafından yapılan Yeni Camii önünden, Küçük saat, 5 Ocak Meydanından geçip aracımızıdan Yağ camiye yakın bir noktada otobüsümüzden iniyor ve bundan sonraki bölümünü yaya olarak devam ediyoruz. Aziz Jack adına yapılan kiliseden Ramazanoğlu beyliği döneminde camiye çevrilen Yağ Cami anlatımımız bittikten sonra şehrimizin en eski çarşısı olan tenekeciler çarşısı ve oradan Adanamızın simgelerinden biri olan Büyük Saat ve Ramazanogulları dönemine ait olan Konak, Medrese ve Klasik Osmanlı, Memlüklu ve Selçuklu döenmlerini yansıtan uslubuyla Ulucami ziyaretini bitirip dünyanın en eski Taşköprülerinden biri olan Taşköprü tarihini dinlediyip resimler çektikten sonra tarihi ‘kız Lisesi’ ve 6.600 m2 ibadet yeri ile en büyük camilerinden biri olma ünvanını alan Merkez cami gezildikten sonra acıktınız farkındayız  onun için hadi buyurun öğlen yemeğine.

Öğle yemeğimizi yedikten sonra tarihi ve coğrafyası ile Neolithik dönemden beri çeşitli kültürlerin kaynaşma noktasını oluşturan ve Antik Kilikia’da stratejik bir öneme sahip olan Tarsus gezimiz için yola çıkıyoruz. Ve yaklaşık yarım saat sürecek olan yolculuğumuz başlıyor. Tarsus da ilk durağımız Eshab ı Kehf ve yol yapımı esnasında tesadüfen bulunan taşkuyu mağarası.  Tarsus’da Roma İmparatorluk Çağı’nın görkemini yansıtan, ancak günümüze kadar sadece bir kaç duvarı kalan Roma Hamamı yada halk ağzıyla ‘ altından Geçme ‘ ve  1415 yılında Ramazanoğlu Ahmet Bey tarafından onarılarak camiye çevrilen eski Cami hakkında bilgi aldıktan sonra yolun karşı tarafında bulunan  2. Babil Kralı Nebukadnesar (İ.Ö. 605-562) zamanında yaşamış, Yahudileri Babil esaretinden ilmi ve kehanetleriyle kurtaran Danyal Peygamber’in mezarınında bulunması nedeniyle  ‘Makam  Cami ‘denilen mekan ziyaretini tamamladıktan sonra , Kleopatra kapısı ve Denize son elde kalan gecenin karanlığında Çanakkalenin serin sularına ustaca bırakarak 18 Mart deniz zaferinde önemli rol üstlenen Nusret Mayın Gemisini ziyaret edip Adanaya yola çıkalım artık otelimize gidelim dinlenelim çünkü sabah erkenden yola çıkacağız.

*Sabah Kahvaltısı: Adana Seyhan Nehri kıyısında alınacaktır.
*Öğle Yemeği: Adana’da ……….. menü olarak alınacaktır.
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Fethiye – Antalya – Karaman – Adana  800 Km
*Konaklama Oteli: Adana Şehir oteli

 

 1. Gün Antakya – Asi Nehri – Uzun Çarşı – Harbiye – Mozaik Müzesi – St. Pierre Kilisesi – Gaziantep

 

Sabah 06:45 otel loby’sinde buluşup 07:00 de  hareket ediyoruz. Yaklaşık 2.5 saat sürecek yolculuğumuz Hristiyanlığın Kudüs’ten sonra Dünya’ya yayıldığı Antik dönemde 18 dilin bir arada barış içinde yaşadığı günümüzde farklı dinlerin ve kültürlerin iç içe yaşadığı Roma İmparatorluğunun 3. Dünya’nın 4. Büyük kenti Antiacos Soterin  kurduğu  Antakya’ya;  Osmaniye, İskenderun Belen üzerinden geçerek,  Amik ovasını kuş bakışı gördükten sonra Amanos ve Habib i Neccar Dağları arasına kurulu kentimize  varıyoruz.  varıyoruz, İlk durağımız Antakya da bulunan  dünyanın en büyük Mozaik Müzesi .

Müzemizi dolaşmayı bitirdikten sonra Hristiyanlığın en eski kiliselerinden Kabul edilen St Pierre Mağara Kilisesine hareket ediyoruz.  Öğlen yemeğimizi almak ve birazda dolaşmak için Harbiyeye hareket ediyoruz.

Mitolojide yer alan defnenin öyküsünü dinleyip şehre hayat veren şelalede dolaştıktan sonra öğlen yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz.

Saat 14:00 da  Hz. Ömer’in Komutanlarında Ubeydullah Bin Cerrah tarafından 636 yılında fethedildiği dönemde yapılan Habib I Neccar camine hareket ediyoruz. Buradan  Ortodoks , Katolik kiliselerinin Camilerin ve Sinagogun bulunduğu Antakya’nın eski evlerinin bulunduğu dar sokaklardan yürüyerek çarşı merkezine iniyor ve uzun çarşıda serbest zaman ve saat 17:00 da çarşı meydanında buluşup Gaziantep’te kalacağımız otele hareket ediyoruz.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Antakya’da Kurşunlu Han’da serbest ya da menü olarak alınacaktır.  (Extra)
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Adana – Antakya – Gaziantep  389 Km
*Konaklama Oteli: Met Gold Otel – Park Dedeman – Büyük Veliç Otel vb.

 1. Gün: Gaziantep  Mozaik Müzesi – Gaziantep( Ayıntap ) Kalesi – Sedefçiler Çarşısı – Almacı Pazarı – Bakırcılar Çarşısı – Zincirli Bedesten – Tütün Hanı – Kasteller -Tahmis Kahvesi – Halfeti –   Şanlı Urfa

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra Verilen saat ve yerde buluşup Halfetiye hareket ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış eski Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Ve  Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz. Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Bu akşam otel konaklamamız oda kahvaltıdır, otelde akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. Dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, mırramızı içip, şıllık tatlısının ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Gaziantep’te Küşleme Kebaphan ya da Yesemek Restaurant’ta menü olarak alınacaktır.
* Şanlıurfa otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği için Sıra Gecesine katılabilirler.
* Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır.
* Güzergâh: Gaziantep- Halfeti – Birecik – Şanlıurfa / 220 KM
* Konaklama Oteli: Grand Urfa Otel – Harran Otel – Dedeman Şanlıurfa Otel vb.

 1. Gün Urfa Balıklı Göl – Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara – Kapalı Çarşı – Gümrükhan – Harran evleri -Göbekli tepe -Mardin

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, İsotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. yeryüzünün bilinen en eski tapınağı  olan Göbekli tepe. Milattan önce 10.000 yılında yapılan insanların yüzlerce kilometrelerden geldiği İngilterede bulunan Stonage ten 7000 yıl önce yapılan göbekli tepe gezimizden sonra Mardin otelimize hareket ediyoruz. Sonrasında Mardin’de otelimize yerleşme.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Urfa’da alınacaktır
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Şanlıurfa-Mardin / 212 Km 

 1. Gün Mardin – Kasimiye Medresesi – Ulu Camii – Abbaralar – Mezopotamya Ovası – Deyr-Ul Zafaran – Midyat Konuk Evi – Telkâri Ve Gümüş Atölyesi – Hasankeyf – Diyarbakır

 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası,07:30 aracımızın tekeri dönüyor ve yola çıkıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen Eski mardini gezmeye başlıyoruz. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Ve Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaştıktan sonra şehir merkezine geçiyor araçtan inip Ulu Camii’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak bilinen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten serbest zaman. Verilen serbest zamanda alış veriş ve yemek faslı halledip, Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içip tekrar otobüsten indiğimiz noktada buluşup bu güzel yerden ayrılarak Midyat’a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben, antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin. Yolculuğumuza devam ediyor ve Adıyaman’daki otelimize yerleşiyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Mardin’de veya Midyat’ta serbest ya da menü olarak alınacaktır.
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Güzergâh: Mardin-Midyat- Diyarbakır – Adıyaman / 309 KM 

 1. Gün:  Adıyaman ( O tarihte gün batımına göre erken hareket verilebilir) Adıyaman – Arsemia – Cendere Köprüsü – Karakuş Tümülüsü – Nemrut Dağı

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Daha sonrasında Kahta dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüs’üne geliyoruz. Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia’yı görerek deniz seviyesinden 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Gün Batımını (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak tur programında herhangi bir değişiklik olmadan GÜN DOĞUMUNA da çıkılabilir) muhteşem manzarasında seyrediyoruz. Not: Bu akşam herhangi bir otel konaklaması yoktur. Gece yolculuğu yapılacaktır.

*Öğle Yemeği: Adıyaman’da İskender 85’de serbest ya da menü olarak alınacaktır.
*Güzergâh: Adıyaman – Fethiye

Fethiye’ye ulaştığımızda Sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz. Misafirlerimizin güvenliği açısından almış olduğumuz noktalar dışında başka bir durak noktasında bırakamıyoruz. Bir başka İlara Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

KONAKLAMA OTELİ Adana Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Gaziantep Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Şanlıurfa Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Mardin Standart Şehir Oteli
KONAKLAMA OTELİ Adıyaman Standart Şehir Oteli

.

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Tur Otobüsü ile ulaşım Yolculuk Sırasında alınacak yemekler
4 Gece Yarım pansiyon konaklama Özel Harcamalar
1 Gece Yarım oda kahvaltı konaklama Yemeklerde alınacak içecekler,
Açık büfe sabah kahvaltıları Otellerde alınacak olan içecekler
4 Gece Açık büfe veya set menü akşam yemekleri
Milli park ücretleri
Müze Girişleri
Rehberlik Hizmetleri
4 Gün Öğle yemeği. (Adana, Gaziantep,Şanlıurfa,Adıyaman)
İlara Turizm refakati ve ikramlar
Süpriz promosyonlar
Seyahat Sigortası

 

Tur hareket günleri

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Üzgünüz, Bu tur için henüz yorum yapılmamış

Açıklamalar

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

Turlarımız 10 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

 • Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

 • Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibüsler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

 • Vw Volt El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • Mercedes Sprinter El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Ödeme Metodları