Tur Programı

 Fethiye çıkışlı 1 Gece 2 Gün Eskişehir Turu

27 Mart 2020 Çıkışlı
STANDART ODA
Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı
 ₺490
Odada Üçüncü Kişi
₺.460
Tek Kişilik Oda
₺.565
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
₺.300
0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz
 ₺.200

1. Gün Gece Yolculuğu

22:30’da fethiyeden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün: Sazova Parkı, Kuşunlu Külliyesi, Odunpazarı evleri, Cam eserleri Müzesi – Balmumu Müzesi

Cuma gecesini Cumartesi’ye bağlayan gece yarısından sonnra saat 01:30’da Salı pazarından hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Afyon’da mola vereceğimiz tesisde alacağımız serbest kahvaltı sonrası Eskişehir’e varış ve ilk Durağımız SAZOVA harikalar diyarını geziyoruz. Eskişehir’in en önemli gezi noktalarından olan Sazova Parkı içerisinde birçok önemli yapı yer alıyor. Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Yapay Gölet, Hayvanat Bahçesi, Eti Sualtı Dünyası, Bilim ve Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Türk Dünyası Bilim, Kültür Merkezi, Esminyatürk, amfi tiyatro, çeşitli oyun parkları, kafe, restoranlar ve hediyelikçiler park içerisinde görebileceğiniz önemli noktalardan.

 

Sazova’dan ayrıldıktan sonra Eskişehir’in en önemli eserlerinden KURŞUNLU KÜLLİYESİ ziyareti. 19.yy Osmanlı ahşap mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Konakların arasında uzanan Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Osmanlı döneminden kalma tarihi ODUNPAZARI EVLERİ’ni geziyoruz. Eskişehir’in yöresel yemeği Çiğ Börek olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Restore edilen eski bir evin içerisinde yerli ve yabancı 50’ye yakın çağdaş cam sanatçısının eserlerinin bulunduğu Modern CAM ESERLERİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Atlıhan el sanatları çarşısında Eskişehir’in Dünyaca ünlü zanaat’ı Lületaşı’nın usta ellerde nasıl işlendiğini görüyor, alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Hayranlıkla izleyeceğimiz BALMUMU HEYKELLERİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Bu muhteşem ilimizin bir bölümünü gördükten sonra, sonraki gün diğer yerlerini görmek üzere konaklam ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün: Kent Park, Devrim Arabası, Porsuk Çayında Tekne Turu, Şelale Park

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Türkiye’nin ilk yapay plajının bulunduğu KENT PARK ziyareti, İlk DEVRİM ARABASI ziyareti, PORSUK ÇAYI üzerinde Venedik misali kanal teknemiz ile tur yapıyoruz. Eskişehir’in popüler parklarından olan ŞELALE PARK’a gidiyoruz. Şelale Park içerisinde yer alan 1400 m2 lik yapay şelale bu parka adını veriyor. Yapay şelale dışında parkta yel değirmeni, Don Kişot ve Sanço Panço Heykelleri, çocuk oyun grupları, mini amfi tiyatro, yürüme yolları, seyir terası, kafe ve restoran yer alıyor. Yapay şelalenin yanında yer alan kafe ve restoranda oturup Eskişehir manzarasına karşı bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

 

Turumuzu burada noktalıyor ve Fethiye yolculuğumuz başlıyor, gece geç saatlerde Fethiye’ye ulaşıyoruz ve sizleri Salı pazarında bırakıyoruz. Bir başka İlara Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 • Otobüs ile Ulaşım
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Balmumu müze giriş ücreti
 • Otelde 1 adet açık büfe veya set menü akşam yemeği
 • Otelde 1 adet açık büfe sabah kahvaltısı
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 • Otelde alınacak ekstralar(minibar, telefon, akşam yemeğinde alınacak içecekler)
 • Öğle yemekleri
 • Program dışı ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

 

Tur hareket günleri

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Üzgünüz, Bu tur için henüz yorum yapılmamış