Tur Programı

 Fethiye çıkışlı 5 Gece 7 Gün Doğukaradeniz ve Batum Turu

06 Eylül 2019 çıkışlı 

01 Ağustos’a kadar erken rezervasyonda %10 indirim

Nakit ödemlerde %10 İndirim

Bonus, World ve Axess Kredi kartına 6 Taksit imkanı

STANDART ODA
Normal Fiyat
İki Kişilik Odada Kişibaşı
 ₺ 1700.00
Odada Üçüncü Kişi
₺1575.00
Tek Kişilik Oda
₺1850.00
3-6 Yaş Çocuk Ücreti
₺650.00
7-12 Yaş Çocuk Ücreti
₺1150.00
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz


Ortaca, Dalaman, Göcek, Fethiye Çıkışlı

1.Gün Gece Yolculuğu

Akşam  19:00 da belirtilen buluşma noktalarından Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahında verilecek molalarda Akşam yemeği ve diğer yiyecek içecekler tur ücretine dahil değildir.

2.Gün – Amasya Gezisi

Amasya’da alacağımız kahvaltı sonrası, Osmanlı Devleti’nin arka bahçelerinden olan ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehri sizlerle gezmeye başlıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde Ferhat ile Şirin destanını sembolize eden Ferhat ile Şirin heykellerini görüyoruz. Ardından Amasya Arkeolji ve Mumya müzesi, II. Beyazıt Külliyesi ve Amasya minyatür, Şehzadeler gezi yolu, Şehzadeler müzesi, Hazeranlar Konağı, Saat kulesi, Bimarhane geziyor veYeşilırmak kıyısı boyunca bir yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeği için Serbest zaman (Öğle Yemeği Tura Dahil değilidir), Şehzadeler şehri Amasya’dan ayrılıyor ve konaklayacağımız Tireboluya doğro yola çıkıyoruz. Akşam yemeği otelde. (Hebo Marina otel veya benzeri)
Gün İçinde tur ücretine dahil olanlar
Sabah Kahvaltısı, Tüm girişler, Otel Konaklama ve Akşam Yemeği
Tur ücretine Dahil olmayan
Özel harcamalar, yemeklerde alınacak içecekler, serbest zaman içinde alınacak olan öğle yemeği

3. Gün – Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü, Telkari Atolyesi, Sumela Manastırı, Karaca Mağarası

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından, Trabzon’a hareket ediyoruz. Burada ilk gezi noktamız Ayasofya Müzesi oluyor. Kilise mimarisi ve freskleriyle alakalı rehberimizin anlatımından sonra ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatı ve Trabzon’un yöresel Telkâri ve Hasırı ile ilgili Gümüş Atölyesinde bilgi alıp alışveriş imkânımız oluyor. Trabzon’u Ladin ağaçları arasından geçerek Bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşkü’nü gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sonrası Değirmendere boyunca panoramik seyahatimizle Maçka’ya vardığımızda öğle yemeğimizi alıp, sonrasında Altındere vadisi boyunca Sumela Manastırının bulunduğu Altındere Milli Parkına saat varıyoruz. Manastırın tadilatta olması nedeniyle manastırı seyir terasından görüp aracımızla buluşup yolumuza devam ediyoruz. Karadenizi Günedoğuya bağlayan tarihi ipek yolunu kullandığımız Zigana Geçidini aşarak Gümüşhane ilimizin Torul ilçesi sınırları içerisinde bulunan Cebeli Köyündeki muhteşem Karaca Mağarasına varıyoruz. Burada verecek olduğumuz ziyaret molasının ardından tekrar aracımızla dönüşe geçerken hava ve vakit durumuna göre opsiyonel olarak Torul’da hizmete giren Panoramik Seyir Terasına uğrayıp keyifli ve heyecanlı biraz zaman geçirip Hamsiköy’e devam ediyoruz. Süt ürünleriyle meşhur bu eski köyde verecek olduğumuz sütlaç molamızın ardından Günü tamamlamak üzere Otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği Otelimizde
Gün İçinde Tur ücretine dahil olanlar
Sabah Kahvaltısı otelde, Tüm girişler, öğle yemeği, Otel Konaklama ve Akşam Yemeği
Tur ücretine Dahil olmayan
Özel harcamalar, yemeklerde alınacak içecekler

4. Gün – Sürmene Bıçak Atolyesi, Ayder Yaylası, Çinçiva Köprüsü, Zilkale, Paşovit Şelalesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, üzere Ardeşene’e hareket ediyoruz, yol üzerinde el işçiliklerinin bölgedeki en meşhur ilçesi olan Sürmene’ye ulaşıyoruz. Dünyaya adını duyurmayı başarmış binlerce yıllık el sanatı kültürünün evrensel boyuta ulaştığı Sürmene bıçaklarının hangi aşamalardan geçtiğini öğrenmek ve Sürmene bıçağı almak isteyenler için bir satış noktasına uğruyoruz. Ziyaretimizden sonra yolculuğumuz devam ediyor ve Fırtına vadisine geçiyoruz. Çinciva köyündeki Cugal kafede alacağımız öğlen yemeğimizin ardından Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen ŞAMATA TUR farkıyla Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir. Çamlı hemşin dönüşümüzde otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ve yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali’nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası’na gelmeden önce, tarihi köprülerin birinde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası’nda Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Akşam saatlerinde Ardeşen’e Konaklama otelimize devam ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde. ( Terzioğlu Otel hopa)
Gün İçinde tur ücretine dahil olanlar
Sabah Kahvaltısı otelde, Tüm girişler, öğle yemeği, Otel Konaklama ve Akşam Yemeği
Tur ücretine Dahil olmayan
Özel harcamalar, yemeklerde alınacak içecekler

5. Gün – Batum, Borçka Karagöl

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında (Kahvaltı paketi olabilir) Ülkemizi Gürcistan’a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehri’nin Karadeniz’e dökülen yerine konumlandırılmış Batum’a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio kalesini panoramik görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, Avrupa Meydan’ında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait st. Nicholas Kilisesini geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşaa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş için serbest zaman veriyoruz Serbest zamanın ardından Türkiyeye giriş yaparak Alternatif Karagöl Turu; Artvin ili Borçka ilçesi Klaskur(Aralık) köyü yakınlarında 18. yy da derenin önünün kapanması sonucu oluşmuş gizli bir cennet. Dağları birbirinden büyük ustalıkla ayıran vadiler arasında yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Muhteşem doğası ve bitki örtüsüyle Karagöl’de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacaksınız.konaklama için otelimize geçiyoruz. ( Ela Hotel Ardeşen)
Gün İçinde tur ücretine dahil olanlar
Sabah Kahvaltısı otelde, Tüm girişler, Otel Konaklama ve Akşam Yemeği
Tur ücretine Dahil olmayan
Özel harcamalar, yemeklerde alınacak içecekler, Batum’da serbest zaman içinde alınacak öğle yemeği

6. Gün – Alışveriş Günü

Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan sonra Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Tekpa Rize Bezi atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından panoramik olarak Rize Kalesini görüyoruz ve Vakfıkebir’de Trabzon ekmeğini almak için kısa bir alışveriş molası veriyoruz, Karadeniz’in Müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek Tereyağ ve Peynir’in bin bir çeşidinin alışverişi yapabileceğimiz Lezzet Diyarı’nda alışverişimizi yapıyoruz. Karadeniz’in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden bulunan Tirebolu 42 Çay Fabrikası ve Restaurant’a doğru hareket ediyoruz. Burada çayın kalite ve tat olarak en üst noktası olan 42 çay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari içinde 42 çay fabrikasın da çay ile ilgili tüm bilgiyi de görerek alabilirsiniz. Samsunda Bandırma Vapuru, Atatürk heykeli’ni görmemizin ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.
Gün İçinde tur ücretine dahil olanlar
Sabah Kahvaltısı otelde, Tüm girişler, Otel Konaklama ve Akşam Yemeği
Tura ücretine Dahil olmayan
Özel harcamalar, yemeklerde alınacak içecekler, Yolculuk sırasındaki molada alınacak öğle yemeği

7.Gün Dönüş Yolculuğu

Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan Fethiye dönüş yolculuğumuz başlıyor, Ankara’da Anıt Kabir ziyaretinden sonra Fethiye için hareket ediyoruz ve Değerli Misafirlerimiz; Gece geç saatlerde sizleri aldığımız kalkış noktasında bırakıyor ve bir başka İlara Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.
Gün İçinde Tur ücretine dahil olanlar
Sabah Kahvaltısı otelde,

Genel Bilgiler

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Tur Otobüsü ile ulaşım Serbest zamanda alınacak olan Öğle yemekleri
5 Gece Yarım pansiyon konaklama Yemeklerde ve otellerde alınacak içecekler,
Şenyuva köyünde öğle yemeği Yurtdışı Çıkış Harcı
Trabzon’da Öğle Yemeği Batum Gezisi için otobüs ücreti
Zil Kale Palovit şelalesi Minibüs ücreti Özel Harcamalar
Milli park, Müze ve Örenyeri girişleri
Karagöl Minibüs ücreti
Açık büfe sabah kahvaltıları
Açık büfe veya set menü akşam yemekleri
Milli park ve Örenyeri girişleri
Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası
İlara Turizm refakati ve ikramlar

 

Tur hareket günleri

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Üzgünüz, Bu tur için henüz yorum yapılmamış

Açıklamalar

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

Turlarımız 10 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

  • Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

  • Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibüsler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

  • Vw Volt El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  • Mercedes Sprinter El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Ödeme Metodları