GAP Turları

Güneydoğu Anadolu’nun büyülü atmosferini, tarihin farklı dönemlerine tanıklık eden yapılarını ve mutfağına ait en lezzetli yemekleri bir Gap turuna sığdırabilirsiniz. Mardin’de Kasımiye Medresesi, Ulu Camii, tarihi Mardin evleri, Şehidiye Medresesi ve çeşitli kilise kalıntılarını; Şanlıurfa’da Balıklı Göl, Fırat Nehri, Hz. İbrahim’in doğduğu Mağara ve Gaziantep’te Zeugma Mozaik Müzesi GAP turlarının rotalarını oluşturan önemli noktalar. Kültür turları kapsamında düzenlenen GAP Turlarını İlara Turizm ayrıcalığıyla gerçekleştirebilir, unutulmayacak bir gezi programına katılabilirsiniz.

Gap Turunda Yapılması Gerekenler

Güneydoğu’da her gezdiğiniz şehrin yöresel tatlarını da keşfetmelisiniz. Diyarbakır’da kaburga dolması, Şanlıurfa’da Urfa kebabı, Mardin’de kayısılı işkembe çorbası, Gaziantep’te keme kebabı ve baklava yemeden Gap turunuzu tamamlamayın.

Gap Turlarına özellikle bahar aylarında katılmalısınız. Çünkü Güneydoğu yazları oldukça sıcak, kışları ise sert bir soğuğa hâkimdir. Güneydoğu’da gezdiğiniz her köşeyi fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirin.